Certyfikacja Blue Prism

Automatyzacja procesów biznesowych

Certyfikacja Blue Prism

certyfikaty blue Prism

Blue Prism posiada kilka ścieżek certyfikacji podzielonych na specjalizacje. Certyfikacji podlegają zarówno firmy partnerskie, jak i programiści. W tym wpisie znajdziesz podstawowe informacje na temat dostępnych certyfikatów dla programistów oraz dowiesz się jak zapisać się na egzamin.Certyfikaty dla programistów

Do rejestracji na egzamin potrzebny będzie login z Blue Prism Portalu. Jeśli jeszcze nie masz tam konta, możesz je założyć na https://portal.blueprism.com/

Sama rejestracja odbywa się poprzez Pearson VUE, gdzie trzeba założyć konto: https://home.pearsonvue.com/blueprism

Na egzamin jest przewidziane 90 min, na które składa się standardowy czas 60 min oraz dodatkowe 30 min jeśli naszym językiem ojczystym nie jest angielski. Adres należy uzupełnić w Learning Management System na Blue Prism Portal. Aby otrzymać dodatkowy czas, adres musi zostać potwierdzony przez Blue Prism przed rejestracją na egzamin.

Podczas rejestracji wybieramy datę, godzinę i miejsce egzaminu. Zmiany terminu lub anulowania egzaminu bez ponoszenia kosztów można dokonać na co najmniej 48 godzin przed jego terminem.

Na początek mamy do wyboru następujące certyfikaty:

Kod egzaminuNazwa egzaminu
AD01Blue Prism Certified Developer Exam
AIE01Installing and Configuring a Blue Prism (Version 5.0) Environment
AIE02Installing and Configuring a Blue Prism (Version 6.0) Environment
ARA01Blue Prism Certified ROM Architect Exam
ATA01Designing a Blue Prism (Version 5.0) Environment
ATA02Designing a Blue Prism (Version 6.0) Environment

Po kilku dniach od zaliczenia egzaminu AD01 odblokują się kolejne dwie pozycje.

APD01Blue Prism Certified Professional Developer Exam
ASD01Designing Blue Prism Process Solutions

Jednak ADP01 można zdawać dopiero po 6 miesiącach od zdania AD01.

Koszt egzaminu to 80$. Pearson VUE przesyła fakturę, którą można rozliczyć w firmie.

Niezaliczony egzamin można powtórzyć po 30 dniach.

Formalności przed egzaminem

Pearson VUE podchodzi do egzaminów bardzo poważnie. Odbywają się one w certyfikowanych miejscach, w pokojach z kamerą. Przed przystąpieniem do egzaminu weryfikowana jest nasza tożsamość, podpisujemy umowę o zachowaniu poufności i robione jest nam zdjęcie.

W celach weryfikacji wymagane są dwa dokumenty ze zdjęciem (np. dowód osobisty i paszport), a nasze dane podane przy rejestracji muszą być dokładnie takie same jak na dokumentach. Niestety strona Pearson VUE nie przyjmuje polskich znaków, co na szczęście nie miało wpływu na weryfikację w moim przypadku.

Przed wejściem do sali egzaminacyjnej jesteśmy proszeni o pozostawienie wszystkich rzeczy osobistych w zamykanej szafce. W salce mamy długopis i kartkę, której po egzaminie nie wolno zabrać.

Liczba pytań i punktowanie różni się w zależności od egzaminu, np. AD01 to 60 pytań (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) punktowanych tak samo. Do zaliczenia potrzebne jest 70% poprawnych odpowiedzi.

Wynik egzaminu otrzymujemy od razu po wyjściu, w formie wydruku.

Powodzenia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *