Narzędzia developera RPA

Automatyzacja procesów biznesowych

Narzędzia developera RPA

rpa tools

Poniżej zestawienie aplikacji, które usprawniają tworzenie rozwiązań RPA.

Radmin

Radmin to obecnie jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych produktów będących oprogramowaniem dostępu zdalnego. Umożliwia monitorowanie robota na zdalnej maszynie bez ingerencji w jego działanie. Funkcją przydatną dla administratorów jest zapis do logów danych każdego użytkownika, który użył aplikacji do łączenia się np. z serwerami produkcyjnymi.

Aplikacja jest płatna. Można ją kupić na oficjalnej stronie radmin.pl

mRemoteNG

Darmowa, także do użytku komercyjnego, aplikacja służąca do zarządzania zdalnymi połączeniami. Bardzo prosta w obsłudze. Ułatwia pracę programiście RPA, który często musi się przełączać między różnymi maszynami wirtualnymi.

Do pobrania na https://mremoteng.org

Visual Studio

Środowisko do pracy na platformie .NET, w oparciu o którą zbudowane są najpopularniejsze platformy do robotyzacji. Visual Studio pozwala na tworzenie i testowanie kodu, który możemy potem przekopiować do np. obiektów VBO w Blue Prism. Wersja Community jest darmowa do użytku komercyjnego pod warunkiem, że liczba programistów jednocześnie korzystających z programu nie przekracza 5 osób.

Do pobrania na https://visualstudio.microsoft.com

Fiddler

Darmowe do użytku komercyjnego narzędzie monitorujące ruch HTTP z naszego komputera. Bardzo pomocne w analizie zapytań do, np. Web API REST.

Do pobrania na https://www.telerik.com/fiddlerDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *